Suwaczek z babyboom.pl

Baśniobór

Na pierwszym miejscu będzie książka pod tytułem Baśniobór.

Jest naprawdę świetna,kiedy przeczytałam pierwszą część od razu zabrałam się za czytanie drugiej i takim sposobem przeczytałam wszystkie pięć części.:D

 

Baśnobór to książkia dla miłośników fantastyki (ja takim miłośnikiem jestem). Jest naprawdę wspaniała. W środku jest mowa o demonach, satyrach, potworach, wróżkach, driadach i najadach.

 

Polecam i daję pięć serduszek (serduszka to coś takiego jak gwiazdki) ♥♡♥♡♥

 

 

Dziennik Cwaniaczka

Oto książka Dziennik Cwaniaczka .Opisuje ona życie zwariowanego gimjazjalisty. Jest bardziej przedstawiona w formie komiksu , bo dwa obrazki są na każdej ze ston , ale i tak jest przeznaczona dla dzieci, jak zarówno dla dzieci starszych.

 

Dziennik Cwaniaczka czytałam z przyjemnością. Książka była bardzo ciekawa , ale stawiam cztery serduszka , bo jest więcej oglądania niż czytania.

♡♥♡♥

Wierszyki Rodzinne

Wierszyki Rodzinne to wierszyki Michała Rusinka i jego siostry Joanny Rusinek piszą oni wierszyki o swoim drzewie genealogicznym, wierszyki są wspaniałe śmieszne, ale z sensem. Osobiście stawiam pięć serduszek. Mam nadzieję, że Wasza ocena będzie również taka.

 

Fragmęt książki:

Roztargniona


Gdyby był konkurs na poziom

roztargnienia, to pierwsze

miejsce by zajęła bez

wątpienia moja ciotka: o ile wiem,

                                                          pewnego pięknego dnia wyszła

                                                          na spacer z psem zapominając psa.     

 

To jest mój ulubiony wierszyk ty wybierz swój!

Dziewczyna z Szóstego Księżyca

Dziewczynka z Szóstego Księżyca to książka o dziewczynce, która ma na imię Nina. Nina mieszka w domu razem ze swoimi dwiema ciociami. Pewnego dnia dziewczynka dostaje list od swojego dziadka, w którym jest napisane, że ma wyjechać z tego domu 2 czerwca i przyjechać do niego. Kiedy była gotowa do podróży, dowiedziała się, że jej dziadek dwa dni po tym kiedy wysłał jej list, umarł. Jednak Nina i tak pojechała do jego domu. Kiedy przyjechała do jej nowego domu, dowiedzała się, że dostała w spadku cały jego dom. Można się domyślić, iż rodzina Niny nie jest normalna. Niedługo po tym dowiaduje się, że jest Dziewczynką z Szóstego księżyca. Wiążę to ją ze złymi stronami tej sprawy, ale też z przygodami jej i jej czwórki przyjaciół.

Podsumowanie:

Fajna książka pięć serduszek, fantastyczna i trochę dziwna.

Dziennik Cwaniaczka Biała Gorączka

Greg Heffley został podejrzany o pomalowanie muru szkolnego zielonym sprejem. Greg zrobił to, ale nie sprejem tylko zielonym kartonem. Teraz kiedy policja stoi pod jego dzwiami, życie może mu uratować tylko śnieg, którego przed jego domem jest zdecydowanie za dużo. Kiedy zostaje uwięziony w domu Greg dostaje Białej Gorączki.

 

                                                                                Super książka polecam cztery serduszka!!!

Harry Potter i insygnia śmierci

Osoby, które mówią, że nie przeczytają książki Harry Potter, bo oglądały film, źle robią , ponieważ w książce jest więcej scen i są lepsze opisy. Poza tym w książce możemy znaleźć fragmenty, o których w filmie nie było mowy (to normalne, bo w filmie jest określony czas trwania i niektóre fragmenty są ucinane lub w ogóle ich nie ma ). Dlatego polecam przeczytać. Osobom, które ledwo słyczały o Haryym Potterze polecam przeczytać, zwłaszcza jeżeli jesteście fanami fantastyki. Krwi mało, jeżeli masz +6 lat, to książka dla Ciebie.                    

                             cztery i pół serduszka!